Kazım Koyuncu Kimdir ?Kazım Koyuncu Kimdir ? - İşte Gidiyorum Şarkısı

7 Kasım 1971 yılında Artvin Hopa’da dünyaya gelen karadeniz müziğinin öncülerinden Kazım Koyuncu, 1980 yılında İstanbul’a taşındı. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile uğraşmaya başlayan sanatçı, müzik kariyerinin başlarında ise amatör olarak rock müzik ile ilgilenmeye başladı. Liseden mezun olmasından sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam ederken, müzik kariyerine çok daha fazla yoğunlaşmak için eğitimini sonlandırdı. 1990 yılına gelindiği zaman bir grup arkadaşı ile beraber küçük mekanlarda konser verdi, aynı zamanda Çağdaş Sanat Atölyesi etkiliklerinde rol aldı. 1991 yılına gelindiği zaman ise Ali Elver ile beraber Grup Dinmeyen isimli grubu kurdular. İlk başlarda özgün ve protest tarzda müzik yapmak isteseler de sonrasında elektronik gitar da işin içine girdi.

Bir süre sonrasında ise grup dağıldı ancak Kazım Koyuncu müzik kariyerine solo olarak devam etti. Laz etnik müziğini rock ile yorumlamaya başlaması ile bilinen sanatçı 1993 yılında ise Mehmedali Barış Beşli ile Şuku grubunu kurdu. 2 sene sonrasında ise grup yeni elemanları ile Zuğaşi Berepe ismini aldı. Grup içerisinde yer almakta olan kişilerin sayısı artmaya başladıkça müzikal alt yapıları da güçlendi. 1998’de İgzas isimli albümleri çok ses getirdi. 1999 yılında grubun dağılması sonrasında 2001’de Viya isimli albümü çıkarttı. Gülbeyaz dizisinde rol alması ve müziklerini yapması sonrasında çok daha fazla tanınmaya başladı. 2004’de Hayde isimli albümü yayınladıktan sonra akciğer kanseri teşhisi konuldu ve 33 yaşında, 25 Haziran 2005’te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.En ünlü şarkılarından biri olan işte gidiyorum şarkısıyla saygıyla anıyoruz.Karadeniz şarkıları ve karadeniz türküleri dinlemek isteyenlerin vazgeçilmezlerinden biri olarak anılarımızda kalacak.

Konumuzu beğendiyseniz Volkan Konak - Kadınım şarkısınıda ziyaret edebilirsiniz


NOT: Telefonunuzdan ve tabletlerinizden internete ihtiyaç duymadan karadeniz şarkıları dinlemek istiyorsanız mobil uygulamamız yayın hayatına girmiştir.Aşağıdaki resime yada linkle tıklayarak uygulamamızı indirebilirsiniz.

İndirme


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.karadenizturkuleri
1 yorum :

1 yorum :

  1. işte gidiyorum şarkısını dinlediğimde gerçekten şahane dedim hemen araştırdım kim bunu söylüyor diye Kazım Koyuncu olduğunu görünce sevindim genç ve iyi biri Allah yolunu açık etsin.

    YanıtlayınSil